Vineri, Mai 18, 2012
   
Text Size

Speranţele noastre cresc cu fiecare ceas

Evaluare utilizator: / 4
Cel mai slabCel mai bun 

Cornel FolescuAfirmă domnul Cornel Folescu, vicepreşedinte PSD Turnu-Severin

- Domnule Cornel Folescu, ştiu că aţi demarat campania strângerii de semnături pentru susţinerea candidaturii lui Mircea Geoană. Cum merge treaba?
- Speranţele noastre în privinţa reuşitei candidatului PSD cresc de la ceas la ceas! Treaba merge foarte bine şi suntem surprinşi nu doar de rapiditatea cu care strângem semnături ci şi de maniera în care se manifestă severinenii vis a vis de candidatul nostru.
- Adică?
- Adică după aprecierile lor, Mircea Geoană este singurul candidat în care oamenii mai cred! Chiar şi cei care în urmă cu doar câteva luni erau vehemenţi împotriva noastră, acum ne privesc cu simpatie. Până la urmă, suntem o formaţiune politică de stânga, singurii cu adevărat reprezentativi pe scena politică românească, deci este firesc să înmănunchem speranţele celor mulţi, în fapt cei mai loviţi şi de recesiune şi de inechităţile prea lungii perioade de tranziţie.
- Este Mircea Geoană un candidat mai bun decât au fost Ion Iliescu sau Adrian Năstase?
- Este vorba de personalităţi cu totul şi cu totul diferite, chiar dacă reprezintă acelaşi partid. Totuşi, dacă vreţi o părere personală, am să vă spun că Mircea Geoană este cel mai bun candidat pe care PSD-ul l-a propus românilor!
Ilie Mărăscu
Comentarii (0)Add Comment

Scrie comentariu

busy

Caută

Prima pagină

  • 1
  • 2
  • 3

Cărţi electronice

Cursul valutar

Vremea

Arhiva

2012
Mai
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Cine este online?

Avem 42 vizitatori online

Abonare RSS


Autentificare